Personal


Daniel Andersson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648604
 E-post: Daniel.Andersson@hig.se
 Rum: 61:408a

Ulf Bengtsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648608
 E-post: Ulf.Bengtsson@hig.se
 Rum: 61:408g

Claes Bohman
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Claes.Bohman@hig.se
 Rum:

Mikael Ek, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Mikael.Ek@hig.se
 Rum:

Hanna Grylin, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648703
 E-post: hanna.grylin@hig.se
 Rum: 61:408j

Hans Erik Hellborg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: HansErik.Hellborg@hig.se
 Rum:

Eleonor Kristoffersson, Gästprofessor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645020
 E-post: eleonor.kristoffersson@hig.se
 Rum: 61:408h

Veronica Lanke Fredriksson, Amanuens
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648302
 E-post: veronica.lanke.fredriksson@hig.se
 Rum: 61:408c

Börje Leidhammar, Adjungerad Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648130
 E-post: Borje.Leidhammar@hig.se
 Rum: 61:408h

Sture Lyreskog
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Sture.Lyreskog@hig.se
 Rum:

Harry Schüssler, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648264
 E-post: Harry.Schussler@hig.se
 Rum: 61:408c

Candice Stål, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648756
 E-post: Candice.Stahl@hig.se
 Rum: 61:408b

Jenny Söderlund, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648289
 E-post: jenny.soderlund@hig.se
 Rum: 61:408i
Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Camilla Niss Sidan uppdaterades: 2017-02-24
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)