Personal


Martin Ahlenius, Doktorand
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Martin.Ahlenius@hig.se
 Rum:

Elena Ahmadi, Doktorand
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648768
 E-post: Elena.Ahmadi@hig.se
 Rum: 55:410

Zahra Ahmadi, Biträdande avdelningschef
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648629
 E-post: Zahra.Ahmadi@hig.se
 Rum: 61:326

Katarina Arbin, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Katarina.Arbin@hig.se
 Rum:

Tohid Ardeshiri, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Tohid.Ardeshiri@hig.se
 Rum:

Benny Berggren, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Benny.Berggren@hig.se
 Rum: 61:322

Svante Brunåker, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648883
 E-post: Svante.Brunaker@hig.se
 Rum: 61:312

Ehsanul Huda Chowdhury, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Ehsanul.Chowdhury@hig.se
 Rum: 61:320

Love Dahlblom, Amanuens
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Love.Dahlblom@hig.se
 Rum:

Nina Daskalova, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648763
 E-post: Nina.Daskalova@hig.se
 Rum: 61:325

Peter Ek, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Peter.Ek@hig.se
 Rum:

Anna Engvers, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645088
 E-post: Anna.Engvers@hig.se
 Rum: 61:408f

Lars-Torsten Eriksson, Professor, Emeritus
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Lars-Torsten.Eriksson@hig.se
 Rum: 61:305

Arne Fagerström, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648705
 E-post: Arne.Fagerstrom@hig.se
 Rum: 61:213

Daniella Fjellström, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648214
 E-post: Daniella.Fjellstrom@hig.se
 Rum: 61:319

Maria Fregidou-Malama, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648687
 E-post: Maria.Fregidou-Malama@hig.se
 Rum: 61:314

Vincent Fremont, Doktorand
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Vincent.Fremont@hig.se
 Rum: 61:204b

Roslan Färnstrand, Arvodist
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Roslan.Farnstrand@hig.se
 Rum: 61:213

Tommy Gerdemark, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648826
 E-post: Tommy.Gerdemark@hig.se
 Rum: 61:408d

Mattias Hamberg, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Mattias.Hamberg@hig.se
 Rum:

Fredrik Hartwig, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648184
 E-post: Fredrik.Hartwig@hig.se
 Rum: 61:311

Anders Hedman, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648428
 E-post: Anders.Hedman@hig.se
 Rum: 61:316

Saeid Homayoun, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Saeid.Homayoun@hig.se
 Rum: 61:311

Asif M Huq, Universitetsadjunkt
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Asif.M.Huq@hig.se
 Rum:

Akmal Hyder, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648631
 E-post: akmal.hyder@hig.se
 Rum: 61:213

Sonny Jakobsson, Forskningsassistent
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648489
 E-post: Sonny.Jakobsson@hig.se
 Rum: 61:214

Signe Jernberg, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648579
 E-post: Signe.Jernberg@hig.se
 Rum: 61:212

Maja Jonsson
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Maja.Jonsson@hig.se
 Rum:

Olivia Kang, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645017
 E-post: Olivia.Kang@hig.se
 Rum: 61:313

Maria Kulander, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648974
 E-post: Maria.Kulander@hig.se
 Rum: 61:408k

Jaana Kurvinen, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648257
 E-post: Jaana.Kurvinen@hig.se
 Rum: 61:215c

Emilia Kvarnström, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Emilia.Kvarnstrom@hig.se
 Rum:

Jonas Kågström, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648775
 E-post: Jonas.Kagstrom@hig.se
 Rum: 61:408f

Tomas Källquist, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648430
 E-post: Tomas.Kallquist@hig.se
 Rum: 61:303

Annika Lake, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648487
 E-post: Annika.Lake@hig.se
 Rum: 61:320

Veronika Larsson, Adjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648624
 E-post: Veronika.Larsson@hig.se
 Rum: 61:304

Peter Lindberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648557
 E-post: Peter.Lindberg@hig.se
 Rum: 61:315

Amanda Lundberg, Amanuens
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Amanda.Lundberg@hig.se
 Rum:

Mats Lövgren, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648256
 E-post: Mats.Lovgren@hig.se
 Rum: 61:408e

Jonas Molin, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648978
 E-post: jonas.molin@hig.se
 Rum: 61:408m

Jean Claude Mutiganda, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Jean.Claude.Mutiganda@hig.se
 Rum:

Larisa Nilsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648632
 E-post: Larisa.Nilsson@hig.se
 Rum: 61:304

Aihie Osarenkhoe, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648584
 E-post: Aihie.Osarenkhoe@hig.se
 Rum: 61:327

Erika Persson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648927
 E-post: Erika.Persson@hig.se
 Rum: 61:313

Raana Rad, Arvodist
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Raana.Rad@hig.se
 Rum:

Fazle Rahi, Doktorand
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Fazle.Rahi@hig.se
 Rum: 61:215a

Michelle Rydback, Utbildningsadministratör
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Michelle.Rydback@hig.se
 Rum: 61:307

Hira Shahid
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Hira.Shahid@hig.se
 Rum:

Agneta Sundström, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648876
 E-post: Agneta.Sundstrom@hig.se
 Rum: 61:213

Jan Svanberg, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Jan.Svanberg@hig.se
 Rum:

Amelina Söderberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645073
 E-post: Amelina.Soderberg@hig.se
 Rum: 61:204b

Pär Vilhelmson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648931
 E-post: Par.Vilhelmson@hig.se
 Rum: 61:312

Monika Wallmon, Lektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648546
 E-post: Monika.Wallmon@hig.se
 Rum: 61:412

Lars-Johan Åge, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648884
 E-post: Lars-johan.Age@hig.se
 Rum: 61:408l

Malin Åhman
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon:
 E-post: Malin.Ahman@hig.se
 Rum:
Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Camilla Niss Sidan uppdaterades: 2017-02-24
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)