Byggnadsteknik och Energisystem

Kontakt

Ämnesansvarig byggnadsteknik och Energisystem
Bahram Moshfegh, professor
Tel: 026-64 88 04
E-post: bahram.moshfegh@hig.se

Bitr. ämnesansvarig energisystem:
Nawzad Mardan, universitetslektor
Tel: 070-191 37 07
E-post: nawzad.mardan@hig.se

Energisystem
Bitr. ämnesansvarig byggnadsteknik:
Johan Norén, universitetsadjunkt, tekn.lic.
Tel: 072-465 12 38

Personallista Energisystem och byggnadsteknik

Jan Akander, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648118
 E-post: Jan.Akander@hig.se
 Rum: 11:446

Arman Ameen, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648112
 E-post: Arman.Ameen@hig.se
 Rum: 11:416

Shahnaz Amiri, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648837
 E-post: Shahnaz.Amiri@hig.se
 Rum: 11:411

Harald Andersson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Harald.Andersson@hig.se
 Rum: 11:515

Alireza Bahrami, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645071
 E-post: Alireza.Bahrami@hig.se
 Rum: 11:449

Hossein Khosravi Bakhtiari, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648253
 E-post: Hossein.Bakhtiari@hig.se
 Rum: 11:515

Björn Bengtsson Asplin, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648295
 E-post: bjorn.asplin@hig.se
 Rum: 11:450

Curt Björk, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Curt.Bjork@hig.se
 Rum:

Claes Blomqvist, Arvodist
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Claes.Blomqvist@hig.se
 Rum: 45:313

Diogo Cabral, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648170
 E-post: Diogo.Cabral@hig.se
 Rum: 11:515

Mattias Calmunger, Universitetslektor, Adjungerad
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Mattias.Calmunger@hig.se
 Rum:

Jakob Carlander, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Jakob.Carlander@hig.se
 Rum:

Dorith Carlberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648164
 E-post: Dorith.Carlberg@hig.se
 Rum: 11:447

Thomas Carlsson, Forskningsingenjör
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648178
 E-post: Thomas.Carlsson@hig.se
 Rum: 45:314

Mathias Cehlin, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648481
 E-post: Mathias.Cehlin@hig.se
 Rum: 11:409

Gasper Choonya, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648230
 E-post: Gasper.Choonya@hig.se
 Rum: 11:515

Leif Claesson, Forskningsingenjör
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648129
 E-post: Leif.Claesson@hig.se
 Rum: 45:311

Erik Dotzauer, Professor, Adjungerad
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Erik.Dotzauer@hig.se
 Rum:

Bengt Eriksson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648116
 E-post: B.Eriksson@hig.se
 Rum: 11:417

Martin Eriksson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648480
 E-post: Martin.Eriksson@hig.se
 Rum: 11:603b

Olof Eriksson
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Olof.Eriksson@hig.se
 Rum:

Roland Forsberg, Arvodist
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Roland.Forsberg@hig.se
 Rum:

Ian Garman
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Ian.Garman@hig.se
 Rum:

Joao Santos Gomes
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Joao.Santos.Gomes@hig.se
 Rum:

Mattias Gustafsson, Adjungerad universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648486
 E-post: Mattias.Gustafsson@hig.se
 Rum: 11:453

Abolfazl Hayati, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645068
 E-post: abolfazl.hayati@hig.se
 Rum: 11:313

Mattias Holmgren, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Mattias.Holmgren@hig.se
 Rum: 11:531

Gabor Horvath, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648218
 E-post: Gabor.Horvath@hig.se
 Rum:

Mohammad Jahedi, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648199
 E-post: mohammad.jahedi@hig.se
 Rum: 11:414

Noor Jalo, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648506
 E-post: Noor.Jalo@hig.se
 Rum:

Per Jernberg, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648523
 E-post: Per.Jernberg@hig.se
 Rum: 11:455

Ida Johansson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648853
 E-post: Ida.Johansson@hig.se
 Rum: 11:414

Robert Johansson, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648555
 E-post: Robert.Johansson@hig.se
 Rum:

Alan Kabanshi, Lektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648822
 E-post: Alan.Kabanshi@hig.se
 Rum: 11:309

Taghi Karimipanah, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648734
 E-post: Taghi.Karimipanah@hig.se
 Rum: 11:453

Björn O Karlsson, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648121
 E-post: Bjorn.O.Karlsson@hig.se
 Rum: 11:415

Patrick Lambrix, Gästforskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Patrick.Lambrix@hig.se
 Rum:

Anna-Lena Lane
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Anna-Lena.Lane@hig.se
 Rum:

Yuanyuan Lin, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645003
 E-post: yuanyuan.lin@hig.se
 Rum:

Elisabet Linden, Forskningsingenjör
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648152
 E-post: elisabet.linden@hig.se
 Rum: 45:312

Hans Lundström, Arvodist
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Hans.Lundstrom@hig.se
 Rum: 45:305

Nawzad Mardan, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648502
 E-post: Nawzad.Mardan@hig.se
 Rum: 11:452

Magnus Mattsson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648134
 E-post: magnus.mattsson@hig.se
 Rum: 11:310

Mahaki Mohammadgabher
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Mahaki.Mohammadgabher@hig.se
 Rum:

Bahram Moshfegh, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648804
 E-post: bahram.moshfegh@hig.se
 Rum: 11:412

Caroline Nilsson, Arvodist
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Caroline.Nilsson@hig.se
 Rum:

Asima Norén, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648171
 E-post: Asima.Noren@hig.se
 Rum: 11:448

Johan Norén, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648297
 E-post: Johan.Noren@hig.se
 Rum: 11:451

Patrick Olsson, Forskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645044
 E-post: patrick.olsson@hig.se
 Rum:

Bojana Petrovic
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Bojana.Petrovic@hig.se
 Rum:

Aishwarya Raghunatha
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Aishwarya.Raghunatha@hig.se
 Rum:

Ricardo Ramírez Villegas
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Ricardo.R.Villegas@hig.se
 Rum:

Pavel Romanov, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Pavel.Romanov@hig.se
 Rum:

Mats Sandberg, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648139
 E-post: Mats.Sandberg@hig.se
 Rum: 11:311

Maria Sandström
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Maria.Sandstrom@hig.se
 Rum:

Sana Sayadi, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648565
 E-post: Sana.Sayadi@hig.se
 Rum: 11:515

Jessika Steen Englund, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Jessika.Steen.Englund@hig.se
 Rum: 11:515

Patrik Thollander, Professor, Gäst
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Patrik.Thollander@hig.se
 Rum: 11:416

Aitor Uriarte
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Aitor.Uriarte@hig.se
 Rum:

Gottfried Weinberger, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648231
 E-post: Gottfried.Weinberger@hig.se
 Rum: 11:409

Hans Wigö, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648185
 E-post: Hans.Wigo@hig.se
 Rum: 11:312

Getiye Wodaje Gebeyaw, Forskningsassistent
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Getiye.Gebeyaw@hig.se
 Rum:
Publicerad av: Veronica Liljeroth Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2020-10-29
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)