Personal vid ämnesavdelningen för religionsvetenskap


Olov Dahlin, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648773
 Mobil: +46769489967
 E-post: Olov.Dahlin@hig.se
 Rum: 31:517

Sara Duppils, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648571
 Mobil: +46701860010
 E-post: Sara.Duppils@hig.se
 Rum: 31:504

Ann-Kristin Eriksson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648425
 Mobil: +46724651206
 E-post: Ann-Kristin.Eriksson@hig.se
 Rum: 31:505

Sandra Lantz, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648570
 Mobil: +46701860011
 E-post: Sandra.Lantz@hig.se
 Rum: 31:505

Stefan Larsson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648552
 Mobil: +46728564772
 E-post: Stefan.Larsson@hig.se
 Rum: 31:462

Birgit Lindgren Ödén, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648117
 Mobil: +46732807301
 E-post: Birgit.Lindgren-Oden@hig.se
 Rum: 31:518

Jari Ristiniemi, Professor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648986
 Mobil: +46707214921
 E-post: Jari.Ristiniemi@hig.se
 Rum: 31:516

Per-Erik Söderberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648530
 Mobil: +46790737827
 E-post: Per-Erik.Soderberg@hig.se
 Rum: 31:517

Peder Thalen, Professor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648645
 Mobil: +46790732770
 E-post: Peder.Thalen@hig.se
 Rum: 31:513

Åke Tilander, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648644
 Mobil: +46732707436
 E-post: Ake.Tilander@hig.se
 Rum: 31:515
Publicerad av: Sara Perttunen Sundberg Sidansvarig: Camilla Niss Sidan uppdaterades: 2018-03-05
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)