Personal


Elena Ahmadi, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648768
 Mobil: +46704184825
 E-post: Elena.Ahmadi@hig.se
 Rum: 55:410

Zahra Ahmadi, Biträdande avdelningschef
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648629
 Mobil: +46701811248
 E-post: Zahra.Ahmadi@hig.se
 Rum: 61:326

Svante Brunåker, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648883
 Mobil: +46706558883
 E-post: Svante.Brunaker@hig.se
 Rum: 61:312

Nina Daskalova, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648763
 Mobil: +46707634739
 E-post: Nina.Daskalova@hig.se
 Rum: 61:325

Anna Engvers
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645088
 Mobil: +46728573419
 E-post: Anna.Engvers@hig.se
 Rum: 61:408f

Arne Fagerström, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648705
 Mobil: +46724651308
 E-post: Arne.Fagerstrom@hig.se
 Rum: 61:215a

Daniella Fjellström, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648214
 Mobil: +46704926990
 E-post: Daniella.Fjellstrom@hig.se
 Rum: 61:400

Maria Fregidou-Malama, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648687
 Mobil: +46724651252
 E-post: Maria.Fregidou-Malama@hig.se
 Rum: 61:314

Tommy Gerdemark, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648826
 Mobil: +46702595327
 E-post: Tommy.Gerdemark@hig.se
 Rum: 61:408d

Fredrik Hartwig, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648184
 Mobil: +46724651222
 E-post: Fredrik.Hartwig@hig.se
 Rum: 61:311

Anders Hedman, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648428
 Mobil: +46724651292
 E-post: Anders.Hedman@hig.se
 Rum: 61:316

Akmal Hyder, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648631
 Mobil: +46702848631
 E-post: akmal.hyder@hig.se
 Rum: 61:306

Sonny Jakobsson, Forskningsassistent
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648489
 Mobil: +46724651281
 E-post: Sonny.Jakobsson@hig.se
 Rum: 61:214

Signe Jernberg, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648579
 Mobil: +46790730039
 E-post: Signe.Jernberg@hig.se
 Rum: 61:212

Jan-Olof Johansson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645001
 Mobil: +46702305181
 E-post: jan-olof.johansson@hig.se
 Rum: 61:305

Olivia Kang, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645017
 Mobil: +46724651408
 E-post: Olivia.Kang@hig.se
 Rum: 61:313

Maria Kulander, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648974
 Mobil: +46728573417
 E-post: Maria.Kulander@hig.se
 Rum: 61:408k

Jaana Kurvinen, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648257
 Mobil: +46701807043
 E-post: Jaana.Kurvinen@hig.se
 Rum: 61:215c

Jonas Kågström, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648775
 Mobil: +46732733647
 E-post: Jonas.Kagstrom@hig.se
 Rum: 61:408f

Tomas Källquist, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648430
 Mobil: +46703878115
 E-post: Tomas.Kallquist@hig.se
 Rum: 61:303

Annika Lake, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648487
 Mobil: +46724651305
 E-post: Annika.Lake@hig.se
 Rum: 61:320

Veronika Larsson, Adjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648624
 Mobil: +46702942783
 E-post: Veronika.Larsson@hig.se
 Rum: 61:304

Peter Lindberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648557
 Mobil: +46724651272
 E-post: Peter.Lindberg@hig.se
 Rum: 61:315

Anna Ljung, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645013
 Mobil: +46702164217
 E-post: anna.ljung@hig.se
 Rum:

Mats Lövgren, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648256
 Mobil: +46732733615
 E-post: Mats.Lovgren@hig.se
 Rum: 61:408e

Jonas Molin, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648978
 Mobil: +46701913846
 E-post: jonas.molin@hig.se
 Rum: 61:408m

Larisa Nilsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648632
 Mobil: +46704925749
 E-post: Larisa.Nilsson@hig.se
 Rum: 61:304

Aihie Osarenkhoe, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648584
 Mobil: +46701914526
 E-post: Aihie.Osarenkhoe@hig.se
 Rum: 61:327

Erika Persson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648927
 Mobil: +46724651217
 E-post: Erika.Persson@hig.se
 Rum: 61:313

Marije Renkema Singh, Doktorand
 Avd: Avd. för industriell ekonomi, industridesign och maskinteknik
 Telefon: +4626648477
 Mobil: +46790735065
 E-post: Marije.RenkemaSingh@hig.se
 Rum: 11:317

Michelle Rydback, Doktorand
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648697
 Mobil: +46724651398
 E-post: Michelle.Rydback@hig.se
 Rum: 61:307

Agneta Sundström, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648876
 Mobil: +46701913850
 E-post: Agneta.Sundstrom@hig.se
 Rum: 61:319

Amelina Söderberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626645073
 Mobil: +46708327053
 E-post: Amelina.Soderberg@hig.se
 Rum: 61:204b

Pär Vilhelmson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648931
 Mobil: +46724651273
 E-post: Par.Vilhelmson@hig.se
 Rum: 61:312

Monika Wallmon, Lektor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648546
 Mobil: +46732707437
 E-post: Monika.Wallmon@hig.se
 Rum: 61:412

Lars-Johan Åge, Professor
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: +4626648884
 Mobil: +46724651246
 E-post: Lars-johan.Age@hig.se
 Rum: 61:408l
Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Camilla Niss Sidan uppdaterades: 2017-02-24
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)