Occupational Health

Staff at Occupational Health arbetshälsovetenskap

Emmanuel Aboagye
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Emmanuel.Aboagye@hig.se
 Rum:

Eva Bergsten, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648189
 E-post: Eva.Bergsten@hig.se
 Rum: 55:228

Gunnar Bergström, Professor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648863
 E-post: Gunnar.Bergstrom@hig.se
 Rum: 55:217

Sofie Bjärntoft, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648586
 E-post: Sofie.Bjarntoft@hig.se
 Rum: 55:408

Mats Djupsjöbacka, Forskare
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648709
 E-post: Mats.Djupsjobacka@hig.se
 Rum: Umeå

Johanna Edvinsson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648669
 E-post: Johanna.Edvinsson@hig.se
 Rum: 55:408

Per Gandal
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Per.Gandal@hig.se
 Rum: Umeå

Samira Gavanlooi, Amanuens
 Avd: Avdelningen för Arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648613
 E-post: samira.gavanlooi@hig.se
 Rum:

David Hallman, Forskningsassistent
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648439
 E-post: David.Hallman@hig.se
 Rum: 55:214

Marina Heiden, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648544
 E-post: Marina.Heiden@hig.se
 Rum: 55:208

Jennie Jackson, Forskare
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648293
 E-post: Jennie.Jackson@hig.se
 Rum: 55:215

Leticia Januario, Postdoktor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648454
 E-post: Leticia.Januario@hig.se
 Rum: 55:210

Nisse Larson
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Nisse.Larson@hig.se
 Rum: 55:204

Per Lindberg
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Per.Lindberg@hig.se
 Rum: 55:214

Malin Lohela Karlsson
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Malin.Lohela.Karlsson@hig.se
 Rum:

Eugene Lyskov, Docent Forskare
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648413
 E-post: Eugene.Lyskov@hig.se
 Rum: 55:211

Katrin Lättman
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Katrin.Lattman@hig.se
 Rum:

Svend Erik Mathiassen, Professor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648206
 E-post: SvendErik.Mathiassen@hig.se
 Rum: 55:216

Susanna Mixter, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648596
 E-post: Susanna.Mixter@hig.se
 Rum: 55:408

Ola Nordhall, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648843
 E-post: Ola.Nordhall@hig.se
 Rum: 55:310

Lina Persson
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Lina.Persson@hig.se
 Rum:

Hans Richter, Professor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648722
 E-post: Hans.Richter@hig.se
 Rum: 55:414b

Dag Rissen
 Avd:
 Telefon:
 E-post: dagrin@hig.se
 Rum:

Thomas Rudolfsson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648662
 E-post: Thomas.Rudolfsson@hig.se
 Rum: Umeå

Tina Rönnlund Borg, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648679
 E-post: Tina.Borg@hig.se
 Rum: Umeå

Åsa Svedmark
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Asa.Svedmark@hig.se
 Rum:

Malin Svensson, Forskningsassistent
 Avd:
 Telefon: +4626645082
 E-post: malin.svensson@hig.se
 Rum: 55:219

Sven Svensson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648623
 E-post: Sven.Svensson@hig.se
 Rum: 55:209

Elin Vidlund
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Elin.Vidlund@hig.se
 Rum: 55:215

Amanda Waleh Åström, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626645015
 E-post: Amanda.Waleh.Astrom@hig.se
 Rum: 55:219

Linda Widar, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648456
 E-post: Linda.Widar@hig.se
 Rum: 55:410

Birgitta Wiitavaara, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648405
 E-post: Birgitta.Wiitavaara@hig.se
 Rum: 55:206

Katarina Wijk
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Katarina.Wijk@hig.se
 Rum:

Camilla Zetterberg, Lektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648739
 E-post: Camilla.Zetterberg@hig.se
 Rum: 55:228
Contact

Head of Subject
Gunnar Bergström
Telefon: +46-(0)26 64 88 63
E-post: gunnar.bergstrom@hig.se

Published by: Zara Lindahl Page responsible: Annika Strömberg Updated: 2020-02-20
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)